BAŞKAN TÜRKMENELİ’NDE GENÇLERLE BULUŞTU


Türkmen dava adamı Ömer Köprülü’nün daveti ile Kerkük’e giden Avrasya Türk Dernekleri Gen. Bşk. İsmail Cengiz; Türkmen gençlerin kurduğu Mavi Medya Ajansı’nı ziyaret etti. Her biri Türkmen davasına gönül veren yetenekli gençlerle 25 dakika süresince sohbet edildi. Hem Türkmeneli’nin sorunları hem de Türk dünyasının sorunları konuşuldu. Özellikle; Afganistan, Kırım ve Doğu Türkistan’da yaşanan sıkıntılar hakkında bilgiler verildi.

Türkmen gençler yayınladıkları, adını bayrak renginden alan “Mavi Dergi” adlı Derginin ilk 4 sayısını Avrasya Federasyonu Başkanı Cengiz’e hediye ettiler. Derginin ncü sayısında Ömer Köprülü kardeşimizin “Doğu Türkistan” başlıklı yazısından dolayı memnuniyetini ve tebriklerini ifade eden İsmail Cengiz, Derginin her sayısında Türk dünyasını tanıtan yazılara yer verilmesi tavsiyesinde bulundu.

Federasyon Başkanı ile yapılan tanışma toplantısında bulunan; Yusuf Şahin, Esra Soud, Mehmet Zülfikar, Ömer Köprülü ve Melek Şakir ile işbirliğinin devamı konusunda görüş birliğine varıldı. Türkmeneli’nin geleceği gençlerle yapılan toplantıda Şemsettin Küzeci de hazır bulundu.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör